18:40 , 21.07.11

התערער כיוון החקירה?
צילום: עפר עמרםזירת החיסול של אלבזצילום: עפר עמרם

עו"ד הלוי וליאור קלפה בבית המשפט צילום: דנה קופלעו"ד הלוי וליאור קלפה בבית המשפטצילום: דנה קופל
החשוד ב'חיסול הנקמה' שוחרר: "אין נקמת דם"

ליאור קלפה היה עצור במשך חודש בחשד שירה למוות במשה אלבז, שהורשע בהריגת בן דודו. עם העברתו למעצר בית טען כי הרוצחים ניסו להטות את החוקרים
יואב זיתון

התפתחות בפרשת חיסולו שלמשה אלבז, שנורה למוות בחודש שעבר באותו מקום שבו הרג לפני עשור את שרון קלפה. המשטרה ביקשה היום (ה') לשחרר למעצר בית את החשוד המרכזי ברצח של אלבז - קרוב משפחתו של קלפה. ""הוא היה ידיד שלי", טען בתוקף ליאור מהדלה-קלפה, תושב רמת גן בן 28, ששב לביתו לאחר חודש בתא המעצר.

 

צוות חקירה של משטרת מחוז תל אביב ממשיך בחקירת הרצח, שאירע במוצאי שבת ב-11 ליוני. שני חשודים אחרים עדיין במעצר. אלבז, בן 28, נורה ברחוב הנשיא, שבועות ספורים אחרי שסיים לרצות מאסר על הריגה. במאי 2001, סכסוך בינו לבין שרון קלפה, כנראה סביב השאלת דיסק של אייל גולן, הסתיים במותו של קלפה.


ליאור קלפה מרוצה מהשחרור. "לא כמו הבדואים" (צילום: דנה קופל)

 

הכיוון המרכזי בחקירת החיסול של אלבז היה מניע של נקמה. כמה מקרובי משפחתו של קלפה נעצרו, המרכזי שהם - ליאור קלפה, בן דודו של שרון. הוא אמנם עדיין מוגדר כחשוד במעשה, אך לאחר תקופה ארוכה במעצר שוחרר לביתו. "לא רק שלא פגעתי באלבז, הייתי איתו ביחסים טובים", טען קלפה בשיחה עם ynet. לדבריו, "כמה ימים לפני שהוא נרצח אפילו שוחחנו שיחה ידידותית".

 

הוא העריך כי "אדם זר" שהסתכסך עם אלבז ניצל את העובדה שהוא פגע לפני מספר שנים בקרוב משפחתו ו"נהנה מהחשד האוטומטי שהופנה כלפינו".
קלפה, בעל עבר פלילי, נמנע בחקירתו מלמסור אליבי "כדי לא לפגוע באחרים". בשיחה עם ynet הוא סיפר: "אני מרגיש רע מאוד עם כך שמשפחת המנוח חושבת שאני רצחתי אותו. אין לי ספק שאף אחד ממשפחתי לא רצח את המנוח ועם כל הכבוד לבדואים אצלנו אין נקמת דם במשפחה ואני לא חושב שרצח מכפר על רצח אחר".

 

סנגורו, עו"ד ירום הלוי, מסר בתגובה: "אני שמח שהמשטרה הגיעה למסקנה הראויה שליאור לא היה מעורב ברצח המנוח, למרות שסירב לחשוף את האליבי שהיה לו. נאלצתי לכתוב בפתק סודי לשופטת המעצרים בדיון הראשון את האליבי. אני מקווה בשמו שגם משפחת המנוח תשתכנע שליאור לא פגע ביקירם".

 

קלפה אמנם שוחרר, אך המשטרה מעוניינת להאריך את מעצרם של שני החשודים האחרים שנעצרו בגין מעורבות במקרה.